Marije van der Linde
Staf
Permanent leren is een belangrijk element van presentiebeoefening. Door praktijksituaties die je meemaakt te onderzoeken en te doordenken met collega’s, leer je over jezelf en je vak. De nadruk ligt daarbij vooral op het leren van en met elkaar, en minder op het oplossen van een probleem – al kan dat wel de uitkomst van het proces zijn.
We bespreken tijdens onze bijeenkomsten telkens één situatie (door een van de deelnemers ingebracht) waarin een worsteling zit. Die situatie gaan we nauwkeurig onderzoeken: traag en met veel details (‘Hoe ging het precies?’). Daarbij hebben we uitdrukkelijk aandacht voor wat we het ‘cliëntperspectief’ noemen, en diepen we ook het perspectief van de professional uit.
Door het traag en precies uitvragen:
Meer weten? Neem contact met ons op.
Tijdens de eerste bijeenkomst wordt een begin gemaakt met oefenen van het stellen van open, onderzoekende vragen.
In de daaropvolgende bijeenkomsten wordt dit vragen stellen steeds verder uitgebreid en verdiept. Ook komen er verschillende bespreekmodellen aan bod die je binnen een team of in een tweegesprek kunt inzetten.
Tussen de bijeenkomsten door krijgen deelnemers oefenopdrachten die ze zelf, in de eigen praktijk, kunnen uitvoeren.
Deze module is SKJ-geaccrediteerd (12 punten)
Deelnemers ontvangen een bewijs van deelname indien zij alle lesdagen hebben bijgewoond.
Staf