Op 10 juni is ‘Iemand voor iemand – Handboek presentie’ gepresenteerd tijdens een feestelijke en inhoudelijke bijeenkomst in het Bartholomeus Gasthuis in Utrecht.
‘Iemand voor iemand’ is de lang verbeide opvolger van zijn Een theorie van de presentie (2001) en biedt een overzicht van het vele dat we op het terrein van de presentie de afgelopen 25 jaar hebben bijgeleerd en doorontwikkeld. Een rijk en veelkleurig boek: achtergronden, theorie, praktijk, onderzoek, cases, illustraties en commentaren die het werk verdiepen, funderen en verder helpen. Het is een boek voor iedereen die meer wil weten van presentie, die projecten opzet, die haar onderwijst of trainer is, die werkt als kwaliteitsfunctionaris, supervisor, onderzoeker, bestuurder of die gewoon geïnteresseerd is.
In een -ondanks de staking bij de NS!- volle zaal ging Andries in op de opbouw van het handboek en op de laatste stand van zaken rond de presentietheorie. Er was veel aandacht voor de kern van presentie: relationaliteit. Het discours van de presentiebenadering kreeg veel aandacht. Daarnaast zijn veel thema’s voorbijgekomen die in het boek verder uitgewerkt worden. Erbij blijven en relationeel vergezellen was een van de belangrijkste thema’s.
Nieuwsgierig geworden? Beste ‘Iemand voor iemand’ in onze webshop.